Dámské lyžařské boty

Pokud rády lyžujete, jistě víte, že nejvíce záleží na výběru těch správných lyží a lyžařských bot. Jestliže nebudete věnovat výběru lyžařských bot dostatečnou pozornost, můžou Vás boty při lyžování tlačit a dokonce být příčinou špatné techniky jízdy.

Patříte-li mezi rekreační lyžaře, hodí se pro vás nejlépe měkké (tzv. soft) boty, ve kterých se budete cítit pohodlně po celý den. Pro zkušené lyžaře jsou určené tvrdší boty, a ty nejtvrdší (race) jsou nejméně pohodlné a hodí se pouze pro profesionální lyžaře.

Na výběr lyžáků si udělejte dostatek času a vyzkoušejte si co nejvíce bot, které co nejvíce utáhněte a procházejte se v nich. Správné dámské lyžařské boty by Vás neměly nikde tlačit, ale zase na druhou stranu je lepší koupit si botu spíše menší než větší. Lyžáky si také vybírejte výhradně v dámském oddělení – ženy mají trochu jinou stavbu nohy než muži, takže Vám speciální dámské lyžáky (označeny písmeny W nebo L) se zúženým prostorem pro chodidlo a nižší hmotností ideálně padnou.

Kvalitní lyžáky Vám vydrží několik let a pokud do nich zainvestujete, pocítíte opravdu zásadní rozdíl při samotném lyžování.