Flanelové pyžamo

Schoulit se do velkého křesla, zachumlat se do deky a pozorovat praskající oheň. Za okny chumelí, na stolku čeká horké kakao. Jedna z představ nejedné ženy každou zimu. Ne vždy se podaří vyrazit do horské chaty a zažít svůj sen. Otáčíme topení na plné obrátky, nakupujeme péřové peřiny a trávíme hodiny v horké koupeli. Na trhu je jeden pomocník, který nám může pomoci nástrahy chladu překonat. Flanel je velmi příjemný hřejivý materiál. Využívá se často k šití pánských košilí a zejména také k šití pyžama.

Kouzelné vlastnosti flanelu

Během zimy není radno hrát si na hrdiny a spát ve spodním prádle. Pyžamo z flanelu nejen zahřeje, ale udrží i získané teplo. Flanel je příjemný na omak, měkký a lehký. Rozlišujeme flanel vlněný a bavlněný. Kdo vlně příliš nefandí, měl by dát přednost bavlněnému flanelu. Na spaní je takový materiál ideální. Po noci strávené ve flanelovém pyžamu se vám nebude chtít opustit pohodlí postele. Což je praktické především během víkendů, kdy se najde čas na lenošení.

Pozor si dejte na pyžama vyrobená z viskózového flanelu. Těm, kteří mají citlivou pokožku takový flanel nemusí být příjemný. Vždy je důležité dbát na vysokou kvalitu. Ani každá bavlna není stejně kvalitní a ani každý flanel není vyráběn ze stejného materiálu. Kvalitní flanelové pyžamo zajistí pohodlí déle, než pouze jednu sezónu. Vyvarujete se žmolkům po několikanásobném praní, dráždění pokožky nevhodným materiálem a investici do nového pyžama.

Flanelové pyžamo lze zakoupit v několika variantách. Na trhu jsou zejména kombinace košilového vršku a dlouhých kalhot. Tato varianta je shodná pro pány, dámy i děti. Pro malé děti jsou vhodné „dupačková“ flanelová pyžama – tedy pyžamo, které má spojený horní i dolní díl v jeden celek a vytváří perfektní overal na spaní. Mnozí také ocení prodej flanelového oblečení na doma. Součástí jsou flanelové tepláky a příjemné tričko.