Kravaty

Dnešní doba sice přeje hip hopové a skateové módě, ale na druhou stranu ne vždy je vhodné nosit široké kalhoty s velice nízkým rozkrokem či volné mikiny s obrovskými graffiti nápisy. Představte si, že byste takhle chodili každý den do práce – v některých profesích je to sice možné, ale úředníci či učitelé si tuhle módu sotva mohou do zaměstnání dovolit. Jak se tedy obléci, abyste působili dobře na ostatní a zároveň se ve svém oblečení cítili dobře?

Kravata do každého šatníku

Základním prvkem šatníku muže by zajisté mělo být několik párů košil, klasický tmavý oblek, černé boty a samozřejmě pár pěkných kravat. Výběr té správné kravaty může být někdy celkem těžký oříšek, proto je důležité pamatovat si pár zásadních pravidel. Barva kravaty musí ladit s odstínem košile a s oblekem – nikdy si nepořizujte takové kombinace jako je třeba zelená košile a růžová kravata.

Kde koupit kravaty?

Radši nakupujte v osvědčeném značkovém obchodě a nechte si poradit od prodavače nebo na nákup vezměte někoho s sebou, abyste na výběr nebyli sami. Také je dobré všimnout si, z jakého materiálu je kravata vyrobena a zda Vám její délka dobře sedí. A nakonec to nejdůležitější – naučte se kravaty opravdu dobře vázat, bez toho totiž nikdy nebudete působit upraveným dojmem.