Kšiltovky

Pokud si neumíte svoje léto představit bez kšiltovek a čepic, nemusíte se bát, že by tuto sezónu vyšly z módy – zatím to nevypadá, že by kšiltovky měly zmizet z obchodů a módních přehlídek. Nevěřili byste, ale kšiltovka se nosí už přibližně 150 let a zdá se, že její popularita stále roste. V dnešní době se stala součástí hip hopového stylu oblečení a už dávno se nenosí ohnuté kšilty – příznivci hip hopové módy nosí zásadně čepice s rovným kšiltem, někdy posunuté trochu na stranu (dříve se takto odlišovaly americké gangy).

Kšiltovky vs. hip hop

Rovné kšilty u čepic dnes vedou v internetových i kamenných obchodech a ty s ohnutým kšiltem už dnes téměř nekoupíte. Původně byla kšiltovka určené pouze pro hráče baseballu – poprvé ji použili hráči jednoho brooklynského týmu a během pár let se stala běžnou součástí baseballové uniformy. Časem se změnil typ materiálu, ze kterého se kšiltovky vyráběly, a nastavitelný pásek vzadu na kšiltovce způsobil rozšíření těchto čepic po celém světě.

Kšiltovky jsou in

Od té doby začala kšiltovky nosit spousta celebrit i sportovců a v poslední době se stala téměř povinnou součástí šatníku mladých lidí, kteří si oblíbili streetovou či hip hopovou módu.