Dámské lyžařské a běžecké boty

Chcete lyžovat? Máte už obstarány ty správné sjezdové lyže nebo běžky? Koupila jste si pohodlné a hřejivé lyžařské oblečení? Obstarala jste si vhodné doplňky, jako jsou brýle, rukavice, šála anebo přilba? Co ještě bezpochyby musíte na lyžování mít, jsou vhodné lyžařské anebo běžecké boty. Ty jsou bezesporu jednou z nejdůležitějších částí lyžařského výstroje.

Komfortní obutí

Při výběru vhodného lyžařského oblečení a bot myslete zejména na kvalitu a komfort. Není nic horšího, než když vám je v „lyžákách“ zima anebo vás nohy nepříjemně tlačí. Myslete na to, že vaše nohy musí být doslova jako v bavlnce. Dámy, proto vybírejte dámské lyžařské boty opravdu důsledně a pečlivě. Při výběru lyžařských bot se zaměřte nejen na velikost, ale i na tzv. Flexindex, který označuje tvrdost boty. Všeobecně platí, že čím vyšší číslo je, tím je bota tvrdší a tudíž i určená hlavně pro profesionální jezdce. Velikost lyžařských bot zjistíte snadno. Stačí si změřit délku chodidla v mm a je to.

Lyžařské boty dámské

Pohodlné dámské lyžařské boty vám nabídnou perfektní komfort při celodenním i nočním ježdění. Každá lyžařka má z čeho vybírat. Existuje nepřeberné množství velikostí, barev a designů. Navíc si boty můžete vybrat dle tří skupin: sportovní lyžařské boty, rekreační lyžařské boty anebo závodní lyžařské boty. Správné lyžařské boty vám poskytnou oporu a přenos sil, která je nepostradatelná k ovládání lyží. Lyžařské boty můžete zakoupit nejen za plnou cenu, ale také na „akci“. Výprodej lyžařských bot nabízí celou řadu značkových bot, jako jsou Tecnica, Nordica, Rossignol a Lage. Nejedná se o závadné zboží, ale většinou o poslední páry bot nebo o loňský model. Seženete tak kvalitní a komfortní dámské lyžařské boty za zvýhodněnou cenu, a to se určitě vyplatí.

Běžecké boty dámské

Dámské běžecké boty se dělí do dvou skupin – boty na bruslení a combi (kombinovanou techniku) a boty na klasiku. Mezi nejoblíbenější značky patří např. Alpina, Fischer, Madshus a tolik známé Rossignol. Běžecké boty přináší nejen ochranu, ale také pohodlí a 100% komfort.

Slovo závěrem

Velikost lyžařských bot je uváděna v tzv. MONDO Pointu. Že nevíte, co to znamená? Stačí, když si přeměříte délku vašeho chodidla v milimetrech. Pokud tedy naměříte velikost chodidla 285 mm, vyberete si boty ve velikosti 28,5. Dále myslete na to, že do bot se teple obléknete a vezmete i hřejivé ponožky. Proto doporučuji zkoušet přímo s nimi.