Námořnické tričko

Námořnická móda zahrnuje několik jednoduchých prvků. Jedním z nich je bílé triko s modrými proužky – neboli námořnické tričko. Mezi základní barvy námořnické módy patří bílá, modrá a červená. V létě se v těchto barevných tónech nese mnoho outfitů a i módní značky nedají na námořnickou klasiku dopustit. Vezměme si na příklad bílé kalhoty. Ty jsou k dostání v krámech téměř už i během zimního období. Triko s proužky se k nim perfektně hodí.

Pruhované triko na dovolenou

Námořnická trička nás lákají zejména v době letní dovolené. Návštěvy přímořských států a pláží nás vábí a vybízejí k takovému modelu. Často volíme jednoduché šortky, námořnické triko a bavlněné sako. Jedná se o outfit, který se hodí pro ženy i muže. Pruhované triko v námořnickém stylu lze využít v každém věku. V přímořských oblastech takto vídáme oblečené děti i seniory. Není tedy divu, že na tuto módu začali reagovat i prodejci suvenýrů. Jižní pobřeží Chorvatska si v pruhovaných tričkách přímo libuje. Nenajdeme zde snad jediný obchod, který by námořnická trika neměl. A tak i když nejste zrovna příznivcem námořnické mody, může se stát pruhované triko hezkým dárkem z dovolené pro vaše blízké.

Červený nebo modrý proužek?

Triko s proužkem může mít pochopitelně mnoho barev, ale pokud se odkloníme od typické modré, případně i od červené, ztrácí triko námořnický ráz. Stále více se setkáváme na prodejních pultech nejen s námořnickými tričky, ale také vídáme šaty, mikiny, košile nebo tílka. Triko s modrými proužky nám nejvíce evokuje velké lodě a zdatné námořníky. Tato barva, barva moře, je s námořnickou módou velmi úzce spojena. Když tedy vybíráme triko v tomto stylu, je vhodné se modré, případně červené, barvy držet.

Námořnické tričko si jistě velmi oblíbí každý. Pro letní volné dny je zcela ideální volbou.