Saka podzim/zima 2021

Saka pronikají do módního světa se stále větším potenciálem. Součástí našich šatníků jsou již dlouhá léta, ale moderní svět jim nabízí mnohem pestřejší využití. Není tomu tak dlouho, kdy jsme saka spojovali výhradně s elegantním oblečením. V podstatě byla vnímaná jako součást obleku nebo kostýmku. Nejedná se pouze o období podzim/zima 2021, kdy saka dostávají nový rozměr. Setkali jsme se s nimi i v předcházejících sezónách, ale tentokrát jsou jedním z výrazných prvků, s kterým se dá znamenitě pracovat.

Sako může zaujímat velmi výraznou estetickou stránku celého outfitu. Módní návrháři přinášejí stále nové nápady, jak je vylepšit pomocí střihů i materiálů.

Tuto sezónu se setkáváme s prvkem asymetrie. K dostání jsou dámská saka s prodlouženými cípy na bocích nebo saka s prodlouženou zadní částí. Pánská saka zaznamenávají ještě více vypasované střihy a setkáme se také s kombinací několika materiálů. Tento prvek je možné spatřit i na dámském saku. Odlišný materiál získávají především rukávy a límce.

Mezi materiály se objevuje jako dominantní kůže, a tak lze pořídit dobře střižená kožená saka, která se stanou nadčasovým kusem v našich skříních. Dámy jistě uvítaly trend krajky a i ta se objevuje jako součást dámského saka nebo zdobí celý oblek.

Nepřehlédnutelnou inspirací jsou punkové motivy. Setkáváme se s nimi na zcela jednoduchém saku, na saku ve stylu „křivák“ i na velmi originálně zpracovaných designových sáčkách. Punkové cvočky a zipy zasáhly pánskou i dámskou módu.

Elegantní obleky v klasickém provedení letos zapomeňte. Pokud jsou neoddělitelnou součástí každého pracovního dne, poohlédněte se po výjimečném provedení. I decentní obleky mohou být zajímavé a netradičně zpracované.

Saka pro podzim/zimu 2021 nabízejí široké, díky velkému počtu různým modelů. Využijte sako jako prvek vhodný pro kombinování a vrstvení, zajisté se vám brzy podaří vytvářet jedinečné a pohodlné outfity.