Saka

Sako patří určitě k pilířům pánské módy. Bez saka by se zastavil celý lidský vývoj. Veškerá důležitá rozhodnutí, schůzky a tajná setkání, to vše se bez saka neobejde. Saka všech velikostí a z nejrůznějších materiálů můžeme denně vidět všude okolo nás. A je tomu už velmi dlouho. Původ saka bychom snad mohli najít kdesi v Gotice, nicméně první saka, jak je známe dnes, mají svůj původ v Anglii, kde se objevila někdy koncem devatenáctého století.

Saka nejen na golf

Saka byla ušita z nejrůznějších materiálů, nicméně nejpoužívanější byla vlna s příměsí, případně bavlna nebo nějaké umělé materiály. Rozhodující pro úspěch saka byla jeho kompaktnost a vzhled. Sako mohlo zakrýt nabíhající bříško nebo propadlý hrudník. Sako prostě dominovalo jako společenský oděv. Nicméně saka byla vhodná i pro sportovní příležitosti. Koneckonců není nic elegantnějšího, než distingovaný golfový hráč, kráčející v bílém saku ke své jamce.

Jaké sako zvolit?

Nicméně saka nejsou pouze mužskou záležitostí. Veškeré výhody a radosti, které sako poskytuje mužům, si chtějí samozřejmě vychutnávat i ženy. Saka kromě toho, že jsou vhodné takřka pro všechny typy událostí běžného života, uspokojují i po stránce funkční. Mají totiž dostatek kapes, což bývá pro muže, a hlavně pro ženy, podstatnou a oceňovanou vlastností.