Saténové pyžamo

Když se řekne satén, snad každý si vybaví jeho slávu na prknech, co znamenají svět. Užívaly si jej především hvězdy černobílého plátna, ale i dnes se z něho šijí luxusní róby, využívá se jako materiál elegantních halenek a velmi oblíbený je i v provedení spodního prádla. Někdo vyžaduje satén ve světě spánku na každém milimetru. To znamená koupi saténového povlečení i saténového pyžama.

Při koupi saténového pyžama bychom měli dbát nejen na designové zpracování, ale především na kvalitu. Satén se vyrábí kromě vysoce kvalitního hedvábí také z bavlny a co hůře i z umělých vláken. Takové pyžamko by možná na první pohled zaujalo, ale po probuzení bychom už příliš nadšení nebyli. Nekvalitní satén se rád mačká a rozhodně nepohlcuje pot. Také se rád lepí na holé tělo. Kdežto satén vyrobený z hedvábí je velmi příjemný, lehce klouže po těle a kopíruje jeho pohyby. Spát v luxusním pyžamku ze saténu přináší ty nejsladší sny.

Saténová košilka bude mít zaručeně úspěch i u partnera. Tento materiál je obecně považován za záruku sexy looku. Je pravda, že i jindy sportovně laděné kraťásky s tílkem na spaní se proměňují v provedení saténu na přitažlivé pyžamo.

K docílení hezkého kompletu si můžeme pořídit také saténový župan. Obchody se spodním prádlem nabízejí mimo výše uvedené typy pyžam i pyžama s dlouhými kalhotami a vrškem s dlouhým rukávem. Tak či tak dodává materiál saténu pyžamu zvláštní kouzlo a představuje neoddělitelný prvek kouzelné noci.

V horkých letních dnech satén příjemně chladí, kdežto v zimním období jsou vhodnější spíše flanelová pyžamka. Na druhou stranu taková sexy saténová košilka se může hodit v zimě i v létě.

Saténové pyžamo vyrobené z kvalitního hedvábí představuje smyslný kousek oblečení pro romantické noci. Zároveň je věrným společníkem žen, které si potrpí na luxus za všech okolností.